Naspäť na blog

Zástupná vojna FED – RUSKO

Priatelia, chcem sa v krátkosti vyjadriť k ukrajinskému konfliktu, pretože od začiatku vojny medzi nami žijú ľudia, naši spoluobčania, ktorí slepo veria, že Rusko napadlo Ukrajinu s cieľom páchať tam nejaké zločiny proti ľudskosti. Títo ľudia nechcú počuť pravdu o tom, že sa v skutočnosti jedná o zástupnú vojnu medzi USA a Ruskom, poťažmo medzi FEDom a Ruskom. Pred našimi očami sa odohráva zmanipulovaný konflikt a jednou z obetí sú aj títo naši občania, ktorých zavreté oči a zamknutá myseľ spôsobuje v spoločnosti veľké škody.

Pred ôsmimi rokmi povedal prezident Klaus vo svojom vystúpení na jednom fóre, že tak v šachu ako aj v politike existujú vynútené ťahy. Absolútne s tým súhlasím. Takýto jeden vynútený ťah sa odohral aj 24. februára 2022. Bol to vynútený ťah, ktorý musel prísť od Ruska, respektíve Rusko bolo k nemu prinútené, vzhľadom na sústavné manipulovanie Ukrajiny a jej vlád, či prezidentov prostredníctvom USA.

Isto súhlasím s tým, že na Ukrajine treba urobiť poriadok, osem rokov sledujem Donbas, to ako tam zabíjala ukrajinská armáda deti, obyvateľov, ľudí – len preto, lebo sa tieto východné oblasti vzbúrili a nechceli, aby Ukrajina začala prístupové rokovania do EU. Bol som schopný písať aj nepríjemné e-maile vydavateľovi denníka SME v roku 2014, pánovi Fulmekovi za to, akým zlým a špinavým spôsobom informujú o vojne na východe Ukrajiny. Zapredaný Majdan, kde sa vraždy hodili na Janukoviča a vojsko, masaker v Odese, kde boli zaživa upálení ľudia ruskej národnosti, to všetko sú dôvody prečo sa už Putin nemohol pozerať na to, čo sa deje u jeho suseda. Ukrajina aj prostredníctvom programu biologických laboratórií, ktoré riešia USA boli a sú priamym ohrozením Ruskej federácie. Verejnosť o týchto programoch ešte veľa nevie, ale príde čas a dozvie sa.

Priatelia, Putin je dobrý šachista a ťahy má dopredu premyslené – v tomto vynútenom ťahu Putina ide o viac, ako sa zdá navonok a aj mne osobne sa otvárajú viac a viac oči. Tento ťah z 24. februára 2022 vyzerá byť oveľa vážnejší a dôležitejší a zrejme bude mať silne finančné pozadie. V skutočnosti sa Putin mohol obrátiť a riešiť situáciu na východe Ukrajiny už skôr, nie až po ôsmych rokoch.

Cieľ Ruska zrejme je a bude vymaniť sa zo súčasného medzinárodného finančného systému ovládaného dolárom, respektíve pánmi z FEDu. USA majú obrovský dlh vo výške okolo 30 biliónov dolárov, čo je obrovská suma, ktorú dlžia zvyšku sveta – avšak pri súčasnom nastavení svetového poriadku, kde sú hegemónom, to vedia splácať. Ak by sa však svetový poriadok zmenil a dolár by prestal byť svetovou menou, prestal byť svetovou rezervnou menou (ktorá vôbec navyše nie je vyvážená zlatom) tak by malo USA obrovský problém.

V súčasnom finančnom systéme USA vyrábajú peniaze prostredníctvom rotačiek Federálneho rezervného systému – tak na uspokojenie vlastných potrieb financovania alebo na splatenie naliehavých dlhov. Áno, dobre počujete – svetu vládnu rotačky FEDu a prostredníctvom predaja papierikov bez hodnoty tento spolok, ani nie vláda USA, vládne svetu. Inými slovami, vládnu majitelia FEDu, ktorý ovládajú svetovú menu. Aj americká vláda si nakupuje peniaze, papiere bez hodnoty od FEDu. Čo však keby veritelia FEDu, nech sú kdekoľvek na svete, odmietli akceptovať ich bezcenné papiere za rezervnú menu, odmietli by si požičiavať ich papiere, alebo ak by všetci požadovali platbu v zlate? Tu a teraz! Hneď!

USA by automaticky čelili hroznému bankrotu: ekonomika by skolabovala! USA vďačia za svoju súčasnú moc tomu, že sú schopné vďaka doláru a FEDu mať toľko peňazí, koľko chcú. Rusko sa zrejme chce dostať preč z kolotoča FEDu a pre amerických finančných stratégov je silným hráčom. Rusko nevedia podrobiť ako Irak, s Ruskom nevedia urobiť „arabskú jar“ – Rusko je mocná a obrovská zem, s vojskom a jadrovými zbraňami a má prostriedky na ich odpálenie kdekoľvek na svete. To USA a FEDu robí vrásky na čele.

Od roku 2014 začali USA preto obratne využívať Ukrajinu a jej prezidentov, aby prinútili Rusko urobiť vynútenú chybu: napadnúť túto krajinu a vtiahnuť ho tak do zástupného konfliktu. A po napadnutí Rusko následne ekonomicky potopiť prostredníctvom drakonických sankcií. Všimnite si priatelia, západ a EU nerieši osud Ukrajincov, ale dusenie ruskej ekonomiky. Konečným cieľom tejto zástupnej vojny medzi FEDom a Ruskom je zničenie ruskej ekonomiky, alebo jej izolácia v takej miere, aby sa zastavili pokusy o dedolarizáciu svetovej ekonomiky. A to bez ohľadu na cenu, ktorú zaplatí zvyšok sveta. Dolár musí ostať vedúcou silou na globálnom finančnom trhu a samo USA musí rozhodnúť, kedy, ako a za akých podmienok sa prejde na elektronickú svetovú menu.

EU a európske vlády slepo nasledujú USA, pretože aj Európa môže stratiť všetko, ak sa ich pán – Spojené štáty americké – teraz zrútia. Ak by dolár stratil svoje miesto ako referenčná mena v medzinárodnom finančnom systéme, tak stratí FED možnosť formovať a ovplyvňovať novú svetovú menu – digitálnu menu. Jej bezcenné papieriky by sa nemohli stať vkladom do tejto meny. To je pre mňa dôvod prečo máme na Ukrajine nie lokálnu, ale globálnu ekonomickú vojnu, vojnu dvoch hráčov a to FEDu (celý svet) a Ruska. Ak zvíťazí USA, starý poriadok zvíťazí a USA udržia svoju pozíciu hráča číslo jedna v novej globálnej vláde a na trhu digitálnej globánej meny, ktorá predpokladám do roku 2025 príde. O toto sa hrá v skutočnosti na Ukrajine a preto je to pre mňa zástupný konflikt amerických finančníkov, ktorí sa nehanbili zobrať ako rukojemníkov ukrajinských otcov, matky a deti voči svojmu nepriateľovi Rusku a jeho globálnym plánom s Čínou či Indiou.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *