Naspäť na blog

STRACH Z POMSTY OBČANOV BRZDÍ PREDČASNÉ VOĽBY

Strach Hegera, Matoviča a Sulíka musí byť obrovský

Ak po odvolaní vlády v parlamente ešte motivuje Matoviča, Hegera, Sulíka v týchto dňoch niečo spoločne podnikať, tak je to celkom isto iba jediná veličina a to strach. Prízemný a oprávnený strach, obava postaviť sa čelom občanom vo voľbách a vypočuť si ich verdikt. Či si to pripustia títo gauneri alebo nie, ich najväčší strach je dnes strach z predčasných volieb – ich strach je v skutočnosti strachom z obrovskej volebnej pomsty ľudí. Debakel a občiansky revanš, ktorý by utrpeli by bol hrozný a to presne musia mať na mysli deň a noc ako apokalyptický výjav.

Presne to by si však za všetko zlo, ktoré ľuďom – voličom a občanom, rodinám a deťom – spôsobili, presne tento revanš by si zaslúžili. Tento debakel, ktorý však nemôžu dopustiť, by bol v skutočnosti tak veľký, že mainstreamové prieskumy to ani nemôžu pustiť von. Preto má OĽANO a SME RODINA okolo 7% a SAS podľa posledného prieskumu AKO okolo 10% – tieto mainstreamové čísla ich musia udržiavať pri živote a zabezpečiť v krajine pokoj.

V skutočnosti však takéto čísla nemôžu mať a predčasné voľby by to aj ukázali. Preto predčasné voľby na jar 2023 nemôžu byť v pláne Hegera, Matoviča a Sulíka a radšej ako voľby by boli schopní títo vládni darebáci zniesť aj vládu odborníkov od Zuzany Čaputovej.

Čo teda Matovič, Heger a Sulík potrebujú a o čo hrajú?

Jednoducho povedané – vzhľadom na volebný výprask, ktorý by dostali vo voľbách na jar 2023 ich bytostná a primárna úloha je získať čas – ideálne vyše roka – až do riadnych volieb vo februári 2024. Ich jediná hra je preto dnes hrou o získanie času a to za každú cenu. Tomu rozumie aj mentálne jednoduchá existencia ako Heger a preto krátko po odvolaní vlády parlamentom, doslova 72 hodín po páde vlády, začína splietať svoje detinské hry na akúsi záchranu Slovenska. Táto neschopná pseudokresťanská politická bábka je schopná začať opäť klamať občanov a spúšťať nejakú novú hru na nájdenie novej vládnej „sedemdesiatšestky“.

Prečo to robí, keď každý príčetný politik a uvedomelý občan chce dnes predčasné voľby? Ešte raz, pretože potrebujú čas. A prečo potrebujú čas? Preto, aby sa vytvoril časový odstup od svinstiev, ktoré občanom urobili (rozdelenie spoločnosti, celoplošné testovanie, očkovanie, šliapanie po Ústave SR a slobodách občanov, odmietnutie pomoci postihnutým segmentom gastra a obchodu, mučenie detí). Hnev spoločnosti je veľký – rozdelené rodiny, zničené životy a zdravie, devalvované podnikateľské prostredie, morálny úpadok – to je sumár, čo táto vláda Matoviča a Hegera vykonala a zanechala. Preto potrebuje čas. Preto chce čas. Preto zahrá čokoľvek, aby ho získala.

Prostredníctvom takto získaného času by títo zločinci (ktorí raz musia stáť pred súdom) vedeli zahrať na dávnu slabinu slovenského voliča – a tou je schopnosť zabudnúť. Schopnosť zabudnúť je presne tá vlastnosť a slabina našich spoluobčanov s ktorou počítajú Sulíka, Matovič a Heger. Nie predčasné voľby a vysvedčenie, nie – zahráme to na získanie času a presne na tento „časový odstup“ začnú hrať svoju novú hru.

A presne preto sa bude táto nechutná vládna zostava, ktorá odvolaná zástupcami ľudu vládne v demisii, pokúšať cez Hegera nájsť v NR SR väčšinu, alebo uzavrieť so SAS dokonca opozičnú zmluvu. Dobre čítate, opozičnú zmluvu. Potrebuje totiž za všetkým zlom, ktoré napáchala, urobiť akúsi časovú priehradu, ktorá ich činy z rokov 2020 – 2022 aspoň trošku oddelí.

Toto je tá skutočne špinavá hra, ktorá sa ešte len – priamo pred našimi očami – rozohrá.