Naspäť na blog

KTO JE V SKUTOČNOSTI JAROSLAV NAĎ?

Na Slovensku sa v zahraničnopolitickom smerovaní nezmení nič pokiaľ budú vrcholové pozície ministerstiev okupovať rovnaké kádre, ktoré sú tam už celé dekády a sú tam doteraz. Po prečítaní týchto riadkov pochopíme, aké prehnité personálne siete na ministerstvách v Slovenskej republike fungujú, akí úradníci a aké osobné väzby ľudí prežijú každú vládu a aké charakterové nuly a poskokovia Bruselu a NATO vedú náš štát, v tomto prípade Ministerstvo obrany SR.

Ak pátrame po skutočných dôvodoch prečo MO SR a jej hlavný predstaviteľ Jaroslav Naď tak hystericky ženú náš národ do vojny proti Rusku tak prídeme k záveru, že Jaroslav Naď je v skutočnosti poskok štruktúr NATO, jej šéfa Stoltenberga a vo finále je to proatlantický poskok celej bruselskej politiky. Tento minister totiž v týchto štruktúrach urobil krátku, ale rýchlu kariéru, dobre so svojím bratom zarobil a odrazil sa k postom v ďalších treťosektorových alebo európskych inštitúciach zaoberajúcich sa vojenskou politikou. Preto sú dnes títo ľudia hysterickí pritakávači politiky NATO a jej verní sluhovia v štátoch v ktorých pôsobia na štátnych funkciách.

KTO ŠKOLIL NAĎA?

Rovnako ako exminister zahraničných vecí Miroslav Lajčák aj Jaroslav Naď je absolventom Programu pokročilých bezpečnostných štúdií v Európskom centre pre bezpečnostné štúdie Georgea C. Marshalla v Nemecku. Marshallovo centrum je bilaterálnym projektom ministerstiev obrany USA a Nemecka. Jaroslav Naď absolvoval tiež štúdium v kurze NATO pre vysokých úradníkov v NATO Oberammergau.

Ministerstvo zahraničných vecí USA mu sprostredkovalo pobyt na US – European Security Course v USA (2007) a na kurze European Security and Defence College v Belgicku (2008 – 2009). Ešte počas vysokoškolského štúdia pôsobil v mimovládnych organizáciách Euroatlantické centrum a Slovenská spoločnosť pre zahraničnú politiku.

KDE PRACOVAL NAĎ?

Po skončení štúdia v rokoch 2004 až 2013 pracoval na Ministerstve obrany SR na rôznych pozíciách, medzi inými ako zástupca riaditeľa Odboru medzinárodných vzťahov, riaditeľ Kancelárie štátneho tajomníka a jeho poradca, či generálny riaditeľ Sekcie obrannej politiky, medzinárodných vzťahov a legislatívy.

V rokoch 2012 až 2013 pôsobil ako diplomat – vedúci sekcie obrany na Stálej delegácii Slovenska pri NATO a na Stálom zastúpení Slovenska pri Európskej únii. V rokoch 2014 – 2015 pracoval ako zástupca riaditeľa mimovládnej organizácie Globsec a expert tejto organizácie na obranu a medzinárodnú bezpečnosť v rámci Globsec Policy Institute. V rokoch 2016 – 2018 pracoval ako riaditeľ v mimovládnej organizácii Slovenský inštitút pre bezpečnostnú politiku.

NAĎ AKO POSKOK NATO A BRUSELU

Pozrime sa teraz 14 rokov naspäť a analyzujme jeho kráľovský postup v štruktúrach Ministerstva obrany SR a NATO. Ešte za ministra obrany SR Jaroslava Bašku (SMER-SD) sa niekedy koncom roku 2009 rozhodlo o vyslaní istého zamestnanca ministerstva obrany SR – Reného Naďa – na nové pôsobisko, na pozíciu do stáleho zastúpenia SR pri NATO. Kto bol kapitán René Naď z ministerstva obrany? No prosto bol to brat nášho Jaroslava Naďa a touto pozíciu získal v novom pôsobisku v NATO kariérny rast (a aj vskutku kráľovský plat). Do dnešných dní je ťažké zistiť, čo bolo presne náplňou jeho práce, avšak jeho meno sa našlo opakovane pod tlačovými správami informujúcimi o aktivitách misie. Kapitán René Naď si na svojej pozícii mesačne prišiel na takmer šesťtisíc eur.

Čo je zaujímavé, v tom istom čase pôsobil ako zamestnanec Ministerstva obrany SR aj jeho brat Jaroslav Naď. V tom čase však nebol hocijakým zamestnancom MO SR, ale bol riaditeľom kancelárie vtedajšieho štátneho tajomníka Daniela Duchoňa. Post pre brata v štruktúrach NATO tak vyzerá ako typické „brácha na mně, a já na bráchu“.

Po výmene ministra obrany SR prestúpil Jaroslav Naď z pozície riaditeľa kancelárie štátneho tajomníka už na post generálneho riaditeľa sekcie obranného plánovania medzinárodných vzťahov a legislatívy na MO SR. A teraz príde tá pomyselná čerešnička na torte. V rámci kariérneho postupu sa ako JEDINÝ uchádzač prihlásil koncom roka 2011 do výberového konania na pozíciu vedúceho sekcie obrany Stálej delegácie SR pri NATO. Slovenskú republiku totiž reprezentuje v NATO Stála delegácia SR pri NATO, ktorej úlohou je zastávať záujmy SR, a to hlavne v Severoatlantickej rade, Vojenskom výbore ale aj cez celé spektrum ďalších činností NATO. A čudujte sa – tento konkurz na vedúceho sekcie obrany, v ktorom nemal žiadneho súpera, samozrejme aj vyhral!

1. januára 2012 tak nasledoval svojho brata do Bruselu na nový post. Nešiel sám, podľa zákulisných informácií ho sprevádzala aj jeho manželka a dobrý flek vybavil aj svojmu švagrovi Antonovi Tretinárovi. V Bruseli na svojom novom pôsobisku a vysokom poste pri NATO Jaroslav Naď mesačne zarobil od trinásť až do šestnásťtisíc eur. Zaujímavé je teda to, že v tak krátkom čase sa v štruktúrach NATO za SR objavili dvaja bratia z MO SR. René a Jaroslav Naďovci.

Teraz je jasné, že vďaka tomuto kariérnemu postupu sa v rokoch 2014 – 2015 mohol stať Jaroslav Naď zástupcom riaditeľa mimovládnej organizácie Globsec a expert tejto organizácie na obranu a medzinárodnú bezpečnosť v rámci Globsec Policy Institute. A v rokoch 2016 – 2018 pracovať ako riaditeľ v nezávislej mimovládnej organizácii Slovenský inštitút pre bezpečnostnú politiku, ktorá spája údajných expertov na otázky bezpečnostnej a obrannej politiky z vládnych, mimovládnych, súkromných a akademických inštitúcií s cieľom zamerať sa na výskum a analýzu aktuálnych bezpečnostných výziev s ambíciou zvyšovať o nich celkové povedomie verejnosti.

KOHO ZÁUJMY BUDE HÁJIŤ POSKOK NATO NAĎ?

Na základe vyššie uvedeného je preto jasné, že tento človek – Jaroslav Naď, minister obrany SR – ktorého vychovali americké, probruselské a vojenské štruktúry NATO nebude preto hájiť záujem našich občanov, našich matiek a otcov a bude len replikovať doktríny svojich učiteľov a bývalých zamestnávateľov vďaka ktorým sa kariérne posunul až na post ministra obrany SR. Takýto človek bude iba hystericky štvať proti Putinovi a svoj národ do zástupnej vojny proti Rusku.

Takýto človek v svojej hĺbke a podstate nie je Slovák, je to biorobot – káder štruktúr NATO. Celá kariéra Jaroslava Naďa ukazuje, že tento človek nie je nominantom občanov Slovenskej republiky za OĽANO (obyčajných ľudí), ale je to v skutočnosti neobyčajne zákerný protislovenský nominant, ktorý je za svoju proatlantickú kariéru zaviazaný NATO, jej štruktúram a vysunutým organizáciam tu v Slovenskej republike.

Preto sa dnes ocitáme ako štát v totálnej deštrukcii a pridávame sa na stranu tých krajín, ktoré nezmyselne bijú do Ruska. Títo ľudia sú presne tými kádrami, ktoré na ministerstvách Slovenskej republiky prežívajú celé dekády a zásadne ovplyvňujú ministra daného rezortu. A preto je minister silových alebo zahraničných rezortov takmer vždy figúrka, ktorú vychovalo USA, NATO či mimovládne inštitúcie na Slovensku.

Tu sme sa za 30 rokoch dopracovali ako štát a je až hrôza pomyslieť, či ešte ministerstvá SR budú niekedy riadiť Slováci s dušou a srdcom namieste. Pokiaľ sa nevyčistia aj ministerstvá od úradníkov, ktorí sú kádrami západoeurópskych inštitúcii, tak naše Slovensko v budúcnosti nič dobré nečaká.

MIRO HEREDOŠ

www.volnazona.com